Telescopic pole for GOPRO POV POLE 37
POVPOLE37
SP GADGETS
The SP POV POLE 37" is a compact and very easy to use telescopic pole, which, thanks to its swivel lock, can be adjusted to a length that suits you exactly.
Quantity
Login or Register For Quotation Options
Description
SP POV POLE 37"
Product Description:
SP POV POLE 37", is a compact and very easy to use telescopic pole that, thanks to its swivel lock, you can adjust to the length that suits you exactly. In the basic position it measures 285 mm., in the maximum range it offers a length of 925 mm!
Thanks to the very comfortable and stable grip, it offers perfect grip stability.
Material very light, stable and strong metal alloy.
Package includes:
  • SP POV POLE 37"